הבית של החתול
פתרון בעיות התנהגות של חתולים

מנוהל על ידי קמליה נרקיס
03-5491856
052-8265024
ca_vana@yahoo.com
דף הביתמאמריםחתולים ועודמומלציםחנותבחן את עצמךביקור ביתמהתקשורת יומןפורום

שאלות נפוצות  •  חיפוש  •  רשימת חברים   •  הרשמה  •  כרטיס אישי  •  התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •  התחבר
 חתול "קריזיונר" צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשה  תגובה להודעה
מחבר הודעה
אלונה
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: 03/05/2011 ב- 13:23:47

הודעהנשלח: 03/05/2011 ב- 13:46:24 תגובה עם ציטוט חזור למעלה

שלום קמליה,
אני ובעלי מגדלים 2 חתולים מאז שהם היו בני 4 חודשים לערך. כיום הם בני 3 שנים ו8 חודשים (ז"א הם אצלנו כבר יותר מ3 שנים).
שניהם חתולי רחוב שנמצאו בחוץ בתור גורים ע"י אנשים שונים, הם אינם אחים, אך אימצנו אותם באותו היום והבאנו הביתה ביחד.
רציתי להתייעץ לגבי אחד מהם - שמו נל - שיש לו לפעמים "קריזות".
בדר"כ הוא חתול ממש מתוק, שאוהב פינוקים וליטופים. הוא מאוד אוהב לשבת לי על הברכיים, או אפילו לישון עלי כשאני רואה טלויזיה בשכיבה על השפה. אבל לפעמים הוא תופס "קריזה" והופך להיות ממש לחוץ, מפוחד ותוקפני - וכל זה בלי סיבה שמובנת לנו. כשהוא ככה, אז אפילו אם נגיד עוברים לידו, הוא יכול לתקוף את הרגל בשריטות מטורפות, ממש בעצבים, תוך כדי יללות זועמות...
לפעמים הוא גם מתחיל ליילל ממש חזק בשעות הלילה, או מוקדם בבוקר - כל זה כאשר יש לו אוכל, מים, והחול שלו נקי... כביכול, בלי שום סיבה!
האמת שבתקופה האחרונה הוא פחות מיילל בלילות, אבל פעם זה היה ממש נורא, בעלי כל הזמן היה מתעורר בגללו, והיה ממש עצבני, אפילו ניסה לשכנע אותי למסור אותו....
אני חייבת לציין גם שנל לא אוהב זרים, כשבאים אנשים אלינו הביתה הוא מאוד חששן, ופעם אפילו שרט את סבתא שלי כשהיא ניסתה ללטף אותו. גם אצל הוטרינר הוא ממש משתולל, אין מצב לעשות לו חיסון בלי לשים אותו בכלוב המחץ, ולצורך כל בדיקה הכי קטנה צריך לתת לו טשטוש....
אני ובעלי הגענו למסכנה שפשוט יש לו אופי כזה, שילוב של פחדן וקריזיונר, שהופך להיות תוקפני ואלים כשהוא לא מרגיש בטוח...
אבל אז קראתי את המאמר שלך, שמדבר על הדרכים שחתולים מראים אהבה - וכתבת שם שלא כל החתולים מרשים לגעת להם בבטן, ומי שכן - זה אומר שהם ממש סומכים על הבעלים שלהם ובטוחים במערכת יחסים שלהם. אז כל הקטע הוא שנל "הקריזיונר" כן נותן לגעת לו בבטן, הוא ממש מת על זה! בעוד שהחתול השני, שהרבה יותר חברותי בדר"כ, לא נותן...
זה פתאום גרם לי לחשוב שאולי אנחנו לא ממש מבינים את נל ומאיפה התוקפנות הזאת שלו נובעת, אולי יש משהו שאפשר לעשות....
בואי נגיד שבעוד כמה שנים, כשנרצה להביא ילדים, אני די חוששת מה"קריזות" האלה שלו, אני מרגישה שכרגע זה חתול שאני ממש לא יכולה לסמוך עליו, אפילו שאני חולה לו על הזנב, מה שנקרא.... מחייך
מצטערת, זה יצא קצת ארוך....
אשמח לשמוע את דעתך!
תודה, אלונה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשה  תגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה