הבית של החתול
פתרון בעיות התנהגות של חתולים

מנוהל על ידי קמליה נרקיס
03-5491856
052-8265024
ca_vana@yahoo.com
דף הביתמאמריםחתולים ועודמומלציםחנותבחן את עצמךביקור ביתמהתקשורת יומןפורום

שאלות נפוצות  •  חיפוש  •  רשימת חברים   •  הרשמה  •  כרטיס אישי  •  התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •  התחבר
 גור יללן ולחוץ צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשה  תגובה להודעה
מחבר הודעה
nana
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: 03/05/2011 ב- 08:31:10

הודעהנשלח: 03/05/2011 ב- 08:50:03 תגובה עם ציטוט חזור למעלה

היי קמליה,

לפני כשבוע וחצי הבאתי הביתי גור חתולים בן חודשיים (שגדל עם אמו עד אז). סידרתי לו סביבה שנראה לי מתאימה לחתול - ארגז החול במרפסת, האוכל שלו במטבח ויש לו מיטה משלו בחדר שלי, למרות שלרוב הוא מעדיף לישון איתי במיטה. הכנסתי לו לבית גם כל מיני צעצועים - משטח גירוד, חכה, עכברים קטנים (שאותם הוא אוהב במיוחד) וכדור. כל הדלתות בבית פתוחות והוא חופשי ללכת לאן שהוא רוצה (חוץ מהדלתות של החדרים של השותפים שלי לדירה, שאלרגיים לחתול).

סדר היום של החתול הוא כזה: בסביבות 6 בבוקר הוא מתעורר ומתחיל לשחק על המיטה שלי (נושך את השמיכה, מתפלש בכרית, קופץ ומיילל) - ואז הוא גם מעיר אותי. אני מורידה אותו מהמיטה, ואחרי שניים - שלושה ניסיונות הוא יורד ועובר לשחק במקום אחר. ב-8 אני יוצאת לעבודה, עד 19 בערב, ועד אז הוא לבד בבית. בסוף שבוע אני איתו רוב היום. כשאני חוזרת, אני משחקת איתו עם החכה והרבה ליטופים שהוא מאוד אוהב..

הוא חתול מקסים, יודע לעשות צרכים בארגז, לא הורס בינתיים שום דבר בבית, אוהב ליטופים, פעלתן ומצחיק. יחד עם זאת, יש כמה התנהגויות שמטרידות אותי, ומאוד מציקות.

1. הוא מאוד ייללן - כשאני מלטפת אותו הוא מיילל. כשאני נכנסת לשירותים והוא נשאר בחוץ, הוא מיילל בהיסטריה בחוץ שאני אכניס אותו פנימה. כשאני מבשלת במטבח הוא עומד ליד הרגליים ומיילל נמרצות. אני מנסה להרגיע אותו בדיבור רך, אז זה פשוט לא עוזר. במקרה של המטבח, גם אם הוא בא אחרי שהוא אכל מהאוכל שלו לשובע זה לא עוזר והוא עדיין "יבכה".

2. לפחות פעם ביום יש לו התנהגות היסטרית - הוא מתרוצץ בבית בטירוף, כשהוא רואה אותי הוא סומר כולו ונעמד בפוזיציה של תקיפה או הגנה (אני לא בטוחה) - זו שהזנב שלו מתעקל וכל הפרווה סומרת לו, ואז גם אי אפשר להתקרב אליו כי הוא בורח ומתחבא. כשהוא במצב הזה, אני מרגישה שהוא לא רק משחק ומתאמן בלהיות חתול, אלא ממש מוטרד ולחוץ.

3. זה שבבוקר הוא מקפץ לי על המיטה ומעיר אותי. אין לי אפשרות שהוא ישן בחדר אחר ממני, וניסיתי להרגיל אותו לישון במיטה משלו, שגם נמצאת בחדר, אך אני גם לו והאמת שגם לי יותר נעים שהוא ישן איתי (עד הרגע שהוא מתעורר כמובן).

יכול להיות שזה בגלל שהוא אומץ רק לפני שבוע, או בגלל שאני יחסית הרבה זמן לא בבית (למרות שכשאימצתי אותו הייתי איתו 4 ימים מלאים בבית, וגם אז הוא התנהג בדיוק ככה), אבל מאוד הייתי רוצה שהוא ירגיש יותר בנוח, ויפסיק ליילל.

מה אפשר לעשות?

תודה רבה.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשה  תגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה