הבית של החתול
פתרון בעיות התנהגות של חתולים

מנוהל על ידי קמליה נרקיס
03-5491856
052-8265024
ca_vana@yahoo.com
דף הביתמאמריםחתולים ועודמומלציםחנותבחן את עצמךביקור ביתמהתקשורת יומןפורום

שאלות נפוצות  •  חיפוש  •  רשימת חברים   •  הרשמה  •  כרטיס אישי  •  התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •  התחבר
 דיון: כיצד ניתן להאכיל את חתולי הרחוב בלי להרגיז את השכנים? צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשה  תגובה להודעה
מחבר הודעה
Adam
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: 23/11/2007 ב- 17:27:06

הודעהנשלח: 23/11/2007 ב- 17:37:55 תגובה עם ציטוט חזור למעלה

שמי אדם, ואני נוהג להאכיל מספר חתולי רחוב ליד הבית המשותף בו אני גר בהרצליה פיתוח.
לאחרונה, כמה משכניי החלו להתלונן על כך וביקשו ממני להפסיק.
ובדיוק עכשיו פורסמה בעיתון כתבה על מישהי שהאכילה חתולים ובגלל התנגדות השכנים פנתה לבית משפט (התכבה אף מוזכרת בעמוד הראשי של האתר).
ברור שזכותה להאכיל את החתולים ושהם אינם עושים נזקים או מהווים מטרד רציני, אבל פנייה לבית המשפט בעניין עלולה להיגמר לא טוב וגם מסובכת ולכן לדעתי עדיף למצוא פתרון אחר כדי להסתדר עם השכנים שמתנגדים.
לכן פתחתי את הדיון: בואו נציע רעיונות אחד לשני, וגם נוכל לשתף את חוויותינו בנושא.
אני אשמח למשוע אם גם אתם נתקלתם בכאלה בעיות ואיך הסתדרתם.

דעתי האישית היא, שבמקרה הנוכחי היא לא הייתה צריכה להתעקש להמשיך להאכיל אותם בחצר של הבניין - היא יכלה להתרחק קצת ולהאכיל יותר ברחוב.
זה לא היה ממפריע לחתולים וייתכן שהשכנים היו נרגעים.
אני גם משתדל להאכיל את החתולים בשעות יותר רגועות, כמו בבוקר או בערב כשאנשים לא נמצאים בחוץ, ומשתדל כמה שיותר לדאוג שלא יהיו שאריות.
חוץ מבשעות הקבועות, אני לא נותן אוכל לחתולים, וכך אני מונע את המצב שהחתולים יישארו כל היום באזור וייללו לעוברים ושווים - הם יודעים שאוכל הם מקבלים רק בשעות הקבועות.

אז בהצלחה לכל מי מכם שאוסק בעניין קורץ
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
קמליה נרקיס
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 26/01/2007 ב- 13:38:16

הודעהנשלח: 23/11/2007 ב- 23:35:07 תגובה עם ציטוט חזור למעלה

ערב טוב וכל הכבוד על היוזמה,
רעיון מצויין לנהל דיון בנושא שמעורר כל כך הרבה מחלוקות והתנגדות מחד ומצד שני כל כך הרבה אהדה.
אני מאכילה חתולים בחצר של הבניין בה אני גרה ברמת השרון כבר עשר שנים בערך מהרגע שעברתי לכאן. היו שכנים שהתנגדו אבל ההתנגדות התרופפה כאשר שאלתי אותם איפה לא אכפת להם שאני מאכילה.
אז נקבעה פינה מרוחקת בגינה בה אני מניחה צלחות מפלסטיק עם מזון יבש בוקר וערב לאוכלוסיה של כעשרה חתולים.
תליתי פתק בלוח המודעות של הבניין ובקשתי מהשכנים לא להאכיל את החתולום בשאריות מזון משום שהחתולים מקבלים מזון יבש משובח פעמיים ביום (פרפקט).
אני דואגת שסביבת ההאכלה תהיה תמיד נקייה.
אני מעקרת ומסרסת את החתולים בחצר.
ואני תמיד פותרת תלונות של שכנים באמצעות הקשבה ופשרות.
חשוב לזכור שלא כולם אוהבי חתולים -חשוב להסביר לאנשים שחתולים מאזנים את אוכלוסיית המזיקים ברחובות עירנו כמו עכברים, חולדות ולפעמים גם נחשים, כמובן ג'וקים ועוד.
אני תמיד אומרת לשכנים שזכותו של כל יצור חי לא להסתובב רעב ברחובותנו ועוד.

בקיצור אני מנסה בכל יום לתווך בין אוכלוסיית החתולים שאני מטפלת בה בגינה לבין אותם אנשים שלא רואים בטוב את המעשה ההומניטירי הזה.

לעניין טניה קגן לדעתי נעשה לה עוול עפ"י מה שנכתב בהארץ היא שומרת על ניקיון באיזור ההאכלה וזו סתם התנכלות. מה שמעציב זה שבית המשפט יצא בפסק דין כה גורף ואנטי האכלה.
משום שזה פותח פתח לעוד תלונות ולעוד פסקי דין מסוג זה. לא לאפשר לאדם להאכיל חתולים בשטח ציבורי כאשר תנאי הניקיון והתברואה נשמרים זהו פשוט עוול משווע.
מלבד זה אולי הגיע הזמן שעיריות תדאגנה למאכילי חצר באמצעות עיקורים ובניית פינות האכלה במקומות ציבוריים כמו פארקים וכו'. לא לאפשר לאזרחים להאכיל חתולי חצר וגם לא לדרוש מהעיייה מהעירייה לטפל בצורה הומניטירת בחתולי החצר זהו ממש מחדל.

ואולי אסיים בדבריו של חתן פרס נובל לספרות בשביס זינגר שאמר ש"חתולי הרחוב הווים את טרבלינקה כל יום ברחובות"

וגאנדי אמר ש"חברה הומניטרית נמדדת ביחס שלה לזקנים , חסרי ישע ולבע"ח.

לילה טוב
קמליה
beckyas
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 22/11/2007 ב- 15:12:30

הודעהנשלח: 24/11/2007 ב- 19:10:25 תגובה עם ציטוט חזור למעלה

פשוט מרגש ועצוב כל הנושא של האכלת חתולים ברחוב. איזה יצור הוא האדם היכול לחשוב ולאהוב כל כך את עצמו כשזה בא על חשבון אחרים (החתולים)..? מה זה גוזל ממנו? זה פשוט לא אנושי שיש מתנגדים להאכלת חתולים ברחוב, כנראה הם כל כך מרוכזים בעצמם שאין להם את היכולת להבין דבר כל כך פשוט שהחתולים הם יצורים חיים מדהימים ורעבים המנסים לשרוד בחוץ בלי תנאי נוחות, מותרות ופינוק כמו של המתנגדים. ועד שסוף סוף יש אנשים טובים עם לב רחב המתנדבים להאכיל ולהקל את חיי החתולים, הם מתערבים והורסים לחתולים בלי כל הצדקה.
Adam
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: 23/11/2007 ב- 17:27:06

הודעהנשלח: 26/11/2007 ב- 18:15:52 תגובה עם ציטוט חזור למעלה

אני מסכים בהחלט.
כל מי שמאכיל חתולים ועוזר להם, ממש עושה מצווה.
הקשבה לשכנים המתנגדים וניסיון אמיתי להתחשב בהם אכן יכולים לעזור לפתור סכסוכים בדרך הקלה ביותר, כך שכולם מרוצים - גם השכנים וגם החתולים.
הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשה  תגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה